Rozwiejmy ewentualne wątpliwości

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Produkty Flora

Nie. Dwa produkty w naszej ofercie to środki spożywcze – są to nierafinowane mieszanki olejowe Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend 250ml i 500ml.

Oznacza to, że jest to żywność (nie suplement diety) dostarczająca Twojemu organizmowi niezbędnego fundamentu tłuszczowego – Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) Omega-3 (kwas ALA) i Omega-6 (kwas LA), których organizm ludzki nie produkuje. Ze składników zawartych  w olejach bazowych Udo’s Oil Twój organizm sam dokonuje niezbędnych przemian i syntezuje potrzebne związki np. kwasy tłuszczowe EPA i DHA.

Dodatkowo nasze oleje bazowe dostarczają czysty kwas GLA zawarty w oleju z wiesiołka, kwasy Omega-9 (kwas oleinowy) w postaci oleju z nasion sezamu, trójglicerydy średniołańcuchowe z olejem z kokosa oraz naturalnie występujące fitosterole, tokoferole i inne.

Nie, nie zawsze. Natomiast zawsze, codziennie należy dostarczać z dietą kwasów tłuszczowych Omega-3 (kwas ALA) i Omega-6 (kwas LA), ponieważ organizm ludzki nie jest ich w stanie endogennie (wewnętrznie) wytworzyć. Suplementację kwasami Omega 3: EPA i DHA można rozważyć w momencie, kiedy mamy zabezpieczoną bazę tłuszczową Omega-3 i Omega-6 i stwierdzimy, że wymagamy dodatkowego wsparcia.

Jeżeli stwierdzisz, że potrzebujesz dodatkowej suplementacji Omega-3, sięgnij po nasz doskonały olej z kryla antarktycznego: O-Krill 3® Cardio Support.

Nie, absolutnie nie można ich podgrzewać oraz używać ich do gotowania lub smażenia.

Oleje wykorzystujemy na zimno – najlepiej od razu po wyjęciu z lodówki. Możemy je dodawać zarówno do potraw zimnych (np. koktajle), w temperaturze pokojowej (np. sałatka) lub ciepłych, ale nie gotujących się (np. zupa). Po użyciu butelkę z olejem natychmiast umieszczamy w kartoniku jednostkowym i wkładamy do lodówki.

Olejów bazowych Udo’s Oil nie można podgrzewać, gotować ani smażyć – poza tym pomysły na ich spożycie są niezliczone i zależą wyłącznie od Twojej inwencji. Na przykład:

 • Stosuj je jako dodatek do sałatek wytrawnych oraz owocowych, koktajli, hummusu, makaronu, warzyw surowych lub gotowanych, gulaszów czy zup.
 • Możesz wmieszać olej w swój ulubiony jogurt, deser lub kawę kuloodporną.
 • Polej nim omlet lub jajecznicę przygotowane na parze.
 • Olej można dodawać do ciepłych posiłków (np. zup, sosów) po zdjęciu z ognia, ale nie gotujących się.
 • Jeżeli preferujesz – możesz spożyć olej bezpośrednio z łyżeczki, w trakcie lub po jedzeniu.
 • Mętna warstwa w oleju jest unikalna dla naszej mieszanki. Pamiętaj, aby przed każdym użyciem delikatnie wstrząsnąć butelką.
 • Po otwarciu spożyj w ciągu 8 tygodni.

Nasze oleje bazowe są środkami spożywczymi dlatego każdy dostosowuje spożywaną ilość do swoich potrzeb.

W przypadku dorosłych zalecamy, zgodnie z rekomendacją producenta, spożywać 2-3 łyżki dziennie (zakładając, że łyżka ma 15ml) lub 15ml na każde 25kg masy ciała/dzień.

Dla dzieci należy odpowiednio przeliczyć porcję w zależności od wagi dziecka.

Dawkę dzienną najlepiej rozłożyć na cały dzień, niż przyjąć na raz.

W celu dodatkowego zabezpieczenia cennych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 przed promieniami słonecznymi, każda butelka jest dodatkowo pakowana w pudełko jednostkowe. Czy to w transporcie, w lodówce w Twoim ulubionym sklepie ze zdrową żywnością czy w Twojej prywatnej lodówce – produkt jest dodatkowo chroniony. Po dostawie zachowaj więc kartonik i przechowuj w nim produkt cały czas – oczywiście w lodówce.

 • Są wytworzone z myślą o Twoim zdrowiu
 • Są wyprodukowane w 100% z organicznych, certyfikowanych surowców roślinnych – czyli nasion o najwyższej jakości i gęstości odżywczej. Rozejrzyj się dokoła – ile znalazłeś produktów olejowych na rynku, które są w 100% organiczne i certyfikowane? Hmm…
 • Zarówno proces produkcyjny jak i sama formuła olejów Udo’s Oil zostały opracowane przez Udo Erasmusa – światowej sławy autorytet w dziedzinie zdrowych tłuszczów i olejów. Udo Erasmus ma już ponad 80 lat i cieszy się idealnym zdrowiem, a swoje oleje i zdrowe podejście do życia stosuje od prawie 40 lat, kiedy to sam wyleczył się z zatrucia pestycydami! Tu już nie jest potrzebny żaden dodatkowy komentarz.
 • Zawierają wszystkie niezbędne dla optymalnego zdrowia tłuszcze tj. Omega-3 i Omega-6 w optymalnych proporcjach (2:1).
 • Nie są rafinowane.
 • Są tłoczone na zimno (temperatura tłoczenia nie przekracza temperatury ludzkiego ciała), bez dostępu tlenu i światła, zabezpieczone azotem
 • Każdy produkt jest pakowany w butelkę z grubego, brązowego szkła oraz w pudełko jednostkowe, które chronią go przed światłem i tlenem
 • Po wyprodukowaniu oraz w dystrybucji i magazynowaniu przebywają w warunkach chłodniczych. Także w drodze do Ciebie.
 • Ponieważ są wyprodukowane z najwyższa starannością na każdym etapie, niosą ogrom korzyści zdrowotnych każdej komórce Twojego ciała.

Rafinacja to proces wysokiego przetworzenia nasion i oleju  – w wysokich temperaturach i ciśnieniu, przy użyciu wielu substancji chemicznych w tym kwasu fosforowego i ługu sodowego (!). W czasie procesu rafinacji olej jest pozbawiony większości substancji odżywczych, a wrażliwe nienasycone kwasy tłuszczowe zostają uszkodzone. Producenci stosują rafinację ponieważ działają na skalę masową i nie stosują najlepszych, organicznych i pozbawionych zanieczyszczeń surowców – i tych zanieczyszczeń pozbywają się właśnie w procesie rafinacji, razem z substancjami odżywczymi, naturalnym smakiem i zapachem. Dodatkowo rafinacja gwarantuje dłuższy termin ważności produktu na półce, czyli jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla producenta jak i detalisty. Jednak ta wygoda ma drugą, ciemną stronę medalu – okupiona jest jakością produktu i wątpliwymi korzyściami dla konsumenta.

Oleje bazowe Udo’s Oil nie są oczywiście rafinowane.

„Zdrowe tłuszcze potrzebują największej troski, a ludzie traktują je z najmniejszą troską jeżeli chodzi o wszystkie składniki odżywcze jakie mamy. Więcej problemów ze zdrowiem fizycznym wynika z uszkodzonego oleju niż z jakiejkolwiek innej części pożywienia. Kiedy nie niszczymy olejów i wytwarzamy je z myślą o zdrowiu, wtedy oleje przynoszą więcej korzyści dla zdrowia fizycznego niż jakikolwiek inny składnik pożywienia”

Nie, nie wszystkie. W ofercie Tilia Herbs jest jeden produkt odzwierzęcy: O-Krill 3® Cardio Support – olej z kryla antarktycznego. Wszystkie pozostałe produkty są wegetariańskie lub wegańskie.

Tak, wszystkie produkty Flora w sklepie Tilia Herbs są wolne od glutenu, przy czym należy zaznaczyć, że oleje bazowe i kapsułki Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend zawierają w swoim składzie olej z organicznych otrębów owsianych. Z tego względu produkt został przebadany w Niemczech pod kątem zawartości glutenu. Badanie wykazało bardzo niską zawartość gliadyny i potwierdziło zgodność produktu z wymogami międzynarodowych norm żywnościowych (Codex Alimentarius). Badanie to uznało oleje bazowe i kapsułki Udo’s Oil za produkty bezglutenowe, ponieważ bardzo małe obecności glutenu są w nich niższe niż w ziarnach „bezglutenowych” takich jak gryka.

Tak, przy czym: Kid’s Probiotic – probiotyk dla dzieci; Adult’s Probiotic – probiotyk dla dorosłych; Super 8 Plus Probiotic – probiotyk specjalistyczny – mogły mieć kontakt z mlekiem w zakładzie produkcyjnym. Dlatego rekomendujemy nie stosować preparatów probiotycznych Flora w przypadku uczulenia na mleko.

Tak, przy czym: Kid’s Probiotic – probiotyk dla dzieci; Adult’s Probiotic – probiotyk dla dorosłych; Super 8 Plus Probiotic – probiotyk specjalistyczny – mogły mieć kontakt z lecytyną sojową w zakładzie produkcyjnym. Dlatego rekomendujemy nie stosować preparatów probiotycznych Flora w przypadku uczulenia na soję.

Wynika to z wymogów prawnych w Kanadzie, gdzie produkty są produkowane i sprzedawane. Etykiety muszą zmieścić wszystkie składniki i opisy w dwóch językach: angielskim i francuskim, dodatkowo tekst na etykietach musi być wystarczająco duży i czytelny. Firma Flora zmniejszyła liczbę kupowanych wariantów butelek, aby zamawiać większe ilości ograniczonego asortymentu oraz wzięła na siebie koszt powiększonej części butelki.

 • Oleje bazowe Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend oraz preparaty probiotyczne umieść w lodówce zaraz po otrzymaniu przesyłki. Zawsze przechowuj je w lodówce – bez względu na to czy produkty są od razu przez Ciebie otwarte i spożywane czy zrobisz to za jakiś czas.
 • Pozostałe produkty przechowuj w temperaturze pokojowej. W przypadku produktów Flor Essence płynnej/suchej – po otwarciu/przygotowaniu – zawsze przechowuj w lodówce i kieruj się przygotowanymi przez nas wskazówkami.
 • Wszystkie produkty przechowuj w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • We Florasil oraz w preparatach probiotycznych: Kid’s Probiotic, Adult’s Probiotic, Super 8 Plus Probiotic – z hypermelozy
 • W Udo’s Oil ® Omega 3+6+9 w kapsułkach – z gliceryny, wody, modyfikowanej skrobi spożywczej, karagenu, sorbitolu i karmelu
 • W O-KRILL3®Cardio Support – z żelatyny rybnej, gliceryny, sorbitolu i wody

Realizacja zamówień

Kurier DPD i punkty odbioru DHL oraz kurier InPost i paczkomaty InPost.

Dostawy realizujemy wyłącznie w Polsce.

Zamówienie powinno dotrzeć do Ciebie w ciągu 1-2 dni roboczych.

Skontaktuj się z nami mailowo na kontakt@tiliaherbs.pl.

 • Kurier InPost – 15 zł lub kurier DPD – 18,50 zł 
 • Paczkomaty InPost lub punkty odbioru DPD – 13 zł
 • Odbiór osobisty z naszej siedziby po ustaleniu terminu i godziny – bez opłat

Przy jednorazowych zakupach od 200 zł dostawa jest darmowa.

Za zakupy jednorazowe zapłacisz  szybkim przelewem online, BLIKiem, kartą płatniczą, Apple Pay, Google Pay i PayPal Express.

Tak. Zaznacz opcję faktury w momencie składania zamówienia. Fakturę wysyłamy na maila w momencie wysyłki zamówienia.

W przypadku, gdy temperatura otoczenia nie zapewnia warunków chłodniczych, wtedy produkty  wysyłamy w styropianowych termosach lub w workach termicznych z wkładami żelowymi – w zależności od dostępności komponentów.

Dokładamy wszelkich starań, aby każde zamówienie dotarło do Twoich rąk w całości. Jeżeli jednak realizacja zamówienia nie pójdzie zgodnie z planem, skontaktuj się z nami mailowo kontakt@tiliaherbs.pl lub telefonicznie +48 572 382 286.

Subskrypcja

Automatyczna subskrypcja polega na regularnym dostarczaniu do Ciebie wybranych produktów, raz na 30 dni. Pierwsza paczka wysyłana jest do Ciebie od razu po założeniu subskrypcji.

Subskrypcja:

 1. jest wygodna – nie musisz pamiętać o odnowieniu zapasu swoich ulubionych produktów
 2. wspiera Ciebie w systematyczności i utrwalaniu dobrych nawyków – w przyjmowaniu kwasów Omega lub suplementów diety to klucz do sukcesu
 3. daje korzyści ekonomiczne – zawsze darmową dostawę niezależnie od formy dostawy oraz rabat 5% vs zakup jednorazowy.

Płatności realizowane są cykliczne, co 30 dni, przez wybranego przez Ciebie w procesie składania zamówienia dostawcę płatności. Masz do wyboru bezpieczną opcji płatności za pomocą kredytowej lub PayPal Express.

Płatność pobierana jest w momencie wysyłki produktów do Ciebie.

Tak. Możesz zmienić sposób dostawy, sposób płatności, produkt w subskrypcji. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym regulaminie sklepu.

W dowolnym momencie, bez konieczności podania przyczyny.

Oczywiście anulowanie subskrypcji dotyczy transakcji, które miały się odbyć w przyszłości i nie wypływa na transakcje, które zostały już przeprocesowane.

Tak. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, bez konieczności podania przyczyny.

Konto

 1. Szybszy proces zakupowy
 2. Sprawdzenie statusu zamówienia
 3. Dostęp do historii zamówień

Logując się na konto klienta można zresetować hasło, klikając “Przypomnij hasło”. Link do resetowania otrzymasz na zapisany na koncie adres mailowy. Postępuj zgodnie z instrukcją otrzymaną w mailu.

Tak. Jeśli posiadasz konto klienta, po zalogowaniu – w zakładce Moje konto, możesz zmienić adres mailowy oraz hasło.

Tak. Jeśli posiadasz konto klienta, po zalogowaniu – w zakładce Moje konto, możesz zmienić numer telefonu.

Zwroty

Tak, przy czym opcja ta dotyczy części naszego asortymentu.

W ciągu 14 dni od odebrania zamówienia możesz skorzystać ze swojego prawa do odstąpienia od umowy i zwrócić zamówione produkty bez podania jakiejkolwiek przyczyny, przy czym prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do produktów dostarczanych w zapieczętowanych opakowaniach, jeśli zostały otwarte i/lub nie nadają się do zwrotu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

Oznacza to, że:
1. możesz zwrócić do nas produkt fabrycznie zapakowany – tzn. kiedy banderole na słoiczkach lub butelkach nie zostały naruszone

2. zwroty nie dotyczą poniższych produktów:
a. Olej bazowy Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend 250ml
b. Olej bazowy Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend 500ml
c. Preparaty probiotyczne: Kid’s Probiotic, Adult’s Probiotic, Super 8 Plus Probiotic
d. Olej z kryla antarktycznego O-Krill 3® Cardio Support

 1. Zgłoś chęć zwrotu zamówionych produktów mailowo na kontakt@tiliaherbs.pl
 2. Wypełnij formularz zwrotu, który Tobie wyślemy. Podpisany formularz odeślij zwrotnie mailem.
 3. Spakuj i odeślij zwracane produkty na adres: Tilia Herbs, ul. Borówkowa 15, 62-007 Gorzkie Pole, z dopiskiem „Zwrot”. Koszt odesłania produktów nie podlega zwrotowi i leży po stronie zwracającego przedmiot. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

Zwrot środków za odesłany towar nastąpi do 14 dni od momentu odebrania Twojej przesyłki przez Tilia Herbs i po jej pozytywnym zweryfikowaniu.

Zwrotowi podlega równowartość ceny zakupu zwracanych produktów oraz koszty doręczenia zamówienia, jeżeli zostały poniesione, do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji dostawy.

Środki zwrócimy Tobie w taki sam sposób, jakiego użyłeś do opłacenia zamówienia.

Prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu produktów nie przysługuje w odniesieniu do produktów dostarczanych w zapieczętowanych opakowaniach, jeśli zostały otwarte i/lub nie nadają się do zwrotu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

Oznacza to, że:
1. nie możesz zwrócić do nas produktów, jeśli banderole na słoiczkach lub butelkach zostały naruszone*

2. zwroty nie dotyczą poniższych produktów*:
a. Olej bazowy Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend 250ml
b. Olej bazowy Udo’s Oil®Omega 3+6+9 Blend 500ml
c. Preparaty probiotyczne: Kid’s Probiotic, Adult’s Probiotic, Super 8 Plus Probiotic
d. Olej z kryla antarktycznego O-Krill 3® Cardio Support

*W przypadku otwarcia produktu i stwierdzenia jego wady, przysługuje Tobie prawo do reklamacji. Reklamacje można składać mailowo na: kontakt@tiliaherbs.pl

Masz inne pytania? Napisz, odpowiemy!